info@saintpaul-amicale.gr     210 45 11 954

Δίκτυο Αποφοίτων

Ένας Σύλλογος από ΕΜΑΣ, με ΕΜΑΣ, για ΕΜΑΣ

Αγαπητές συναπόφοιτες / Αγαπητοί συναπόφοιτοι,

Ο Σύλλογος Αποφοίτων του Σχολείου μας αντιλαμβανόμενος τους απαιτητικούς καιρούς τους οποίους βιώνουμε και πιστεύοντας στην αλληλεγγύη και την αλληλοϋποστήριξη που πρέπει να διέπει τα μέλη του Συλλόγου, είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει μια ιδιαίτερα σημαντική πρωτοβουλία.

Πρόκειται για μια πρωτοβουλία με τριπλή στόχευση.

1. Κοινωνική και Επαγγελματική Αλληλεγγύη: Αφορά τους αποφοίτους που ψάχνουν εργασία και τους δίνεται η δυνατότητα να αποστείλουν το βιογραφικό τους προκειμένου να κρατηθεί στη βάση δεδομένων του Συλλόγου μας και αν υπάρχει κάποια εργασιακή ευκαιρία που να συμπίπτει με το εν λόγω βιογραφικό να αποδοθεί στον εκάστοτε ενδιαφερόμενο. Την πρόσβαση – προβολή των βιογραφικών θα την έχει μόνον ένα άτομο το οποίο θα οριστεί από το Δ.Σ.

2. Προσφορά Εργασίας: Αφορά τους αποφοίτους που διαθέτουν επιχείρηση και ενδιαφέρονται να προσλάβουν κάποιον απόφοιτο της Σχολής μας, ο οποίος θα ανταποκρίνεται στα προσόντα της προσφερόμενης θέσης. Η προβολή της αγγελίας θα είναι εμφανής σε όλους.

3. Επαγγελματική δραστηριότητα: Αφορά τους αποφοίτους που διαθέτουν επιχείρηση ή/και ιδιωτεύουν και θα ήθελαν να κοινοποιήσουν αυτήν τους την επιχειρηματική δραστηριότητα μέσω του Συλλόγου μας. Η προβολή αυτής της δραστηριότητας θα είναι εμφανής σε όλους.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου μας, αφουγκραζόμενο πλήρως τις τρέχουσες συνθήκες που επικρατούν στην ελληνική κοινωνία και έχοντας γίνει δέκτης, πολλές φορές, προτροπών για συσπείρωση μεταξύ των μελών του μέσω της αλληλεγγύης και της εξωστρέφειας με κοινωνικές και όχι μόνο προεκτάσεις, μέσω αυτής της πρωτοβουλίας δηλώνει παρών και ελπίζουμε να έχει τη δέουσα ανταπόκριση.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιεσδήποτε απορίες ενδεχομένως προκύψουν.

Εκ του Δ.Σ. του Συλλόγου Αποφοίτων «Saint-Paul»

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Ας κρατήσουμε επαφή